PYTANIA I ODPOWIEDZI
Tak! W naszej ofercie znajdziesz również Termo Próg Bramy Garażowej w zestawie ze wszystkimi potrzebnymi akcesoriami montażowymi (kątowniki, wkręty, kotwy, uszczelka EPDM, membrana EPDM, klej i piana montażowa) wyliczonymi pod konkretne zamówienie i instrukcją montażu.
- Podwaliny z purenitu można montować mechanicznie z klinowaniem lub na klej, bez potrzeby stosowania dodatkowych środków konserwujących. Podwalinę do podłoża można zamontować przy użyciu kątowników i odpowiednich wkrętów oraz kotw do betonu.
- Materiał jest łatwy do obróbki, wystarczy użyć piły ukosowej.
Ciepły Próg Bramy Garażowej najlepiej montować przed wykonaniem wylewek. Jeśli wylewki zostałyby wykonane wcześniej, montaż podwaliny mógłby być utrudniony, a jej prawidłowe dopasowanie do bramy byłoby bardziej skomplikowane. Dodatkowo, montaż podwaliny przed wylewką umożliwia łatwiejsze i dokładniejsze wykończenie okolic bramy, a także zapewnia stabilność i odpowiednie wsparcie podczas dalszych etapów budowy. Wylewki, które są wykonywane po zamontowaniu podwaliny, zapewniają, że brama będzie prawidłowo osadzona na przygotowanej, stabilnej powierzchni, co może również pomóc w zachowaniu właściwej funkcji izolacyjnej.
- Klej uszczelniający (wodoszczelny, elastyczny, odporny na UV) np. Klej montażowy
- Kątowniki montażowe z otworami w kształcie fasolki,
- Kotwy montażowe dedykowane do podłoża,
- Wkręty montażowe dedykowane do podwaliny,
- Pianka poliuretanowa, np. Piana montażowa
- Hydroizolacja – fartuch EPDM, np. Membrana EPDM
- Poziomica
- Wiertarka
- Kliny lub podkładki montażowe (opcjonalnie)
Montaż podwalin z purenitu zapewnia pełną izolację strefy otworowej okien, drzwi oraz progu bramy garażowej. Chroni przed przewiewami oraz hałasem z zewnątrz. Jest odporna na wilgoć i zmienne warunki atmosferyczne, dzięki czemu konstrukcja budynku jest chroniona przed uszkodzeniami. Produkty JF Technologie gwarantują najwyższą jakość uszczelnienia, co przekłada się na długotrwałe korzyści dla Twojego domu.
Tak, nawiercanie otworu wstępnego („pilota”) jest konieczne przy stosowaniu wkrętów samogwintujących (np. typu FB/ SFS). Zalecana średnica wiertła wynosi 5-6 mm.
Pur Sill mimo swojej wysokiej twardości, jest materiałem podatnym na naprężenia rozprężne. Wkręcanie śruby bez wcześniejszego nawiercenia może prowadzić do jego rozsadzania i osłabienia struktury, co negatywnie wpłynie na trwałość montażu.
Chociaż nie przeprowadziliśmy badań laboratoryjnych w tym zakresie, praktyka montażowa potwierdza konieczność stosowania otworu pilotowego w celu zapewnienia bezpiecznego i trwałego mocowania.